Bozcaada Restaurantları ve Kahvaltı

bozcaada yemek rehberi

Ege kıyılarının bozulmamış güzelliklerinden Bozcaada’da huzuru ve sakinliği, yılın neredeyse her günü hissedilen rüzgarın aksine doyasıya yaşamak mümkün. Bakir koyları, altın rengi plajları, tarih kokan yapıları ve günün her saati her köşesinden sunduğu birbirinden büyüleyici manzaralar ile insanın bir kere gördü mü kolay kolay vazgeçemeyeceği güzellikte bir yer.

Tüm bunların haricinde adanın sofraları da unutulmayacak kadar lezzetli. Aslında Bozcaada’da yediğiniz her öğünde aklınızda kalacak kadar iddialı ve aynı zamanda adaya özgü birçok lezzet bulunuyor.

Kahvaltıların vazgeçilmezi onlarca çeşit ev yapımı reçel, akşamüstü kahvelerinin en tatlı eşlikçisi bademli kurabiyeler, “denizden babam çıksa yerim” dedirtecek kadar lezzetli deniz mahsülleri ve mis gibi kokan zeytinyağı ile ada otlarının eşlik ettiği onlarca yemek çeşidi adanın yemek kültürünün ilk akla gelenlerinden yalnızca birkaçı.

bozcaada restoranları

Adada Bozcaada yemekleri için gidebileceğiniz farklı konsept ve menülere sahip birçok restoran ve kafe var. Bozcaada şarapları içinse yolunuzu tadımlara katılabileceğiniz şarap evlerine doğru çevirin.

Siz de adayı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız yiyip içtiklerimden yola çıkarak oluşturduğum Bozcaada yemek rehberi ile Bozcaada yemekleri ve Bozcaada restoranları hakkında detaylı bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Bozcaada yeme-içme mekanı açısından zengin bir ada. Her damak tadına hitap eden mekan bulmak mümkün. Doğruyu söylemek gerekirse adanın hiçbir mekanı da hayal kırıklığı yaratacak kadar kötü değil.

Damak zevki söz konusu olunca bir yer veya bir lezzet için en iyi demek zor olsa da birçok kişinin onayını almış ve belirli lezzetleri için ısrarla tercih edilen Bozcaada’nın favori mekanları var. Bu nedenle Bozcaada’da ne yenir ve Bozcaada’da nerede yenir sorularını beraber ele almak istedim.

Bozcaada meyhaneleri adanın 3 bölümünde konumlanmış: merkezde liman içerisindekiler, rum mahallesinin ara sokaklarındakiler ve Ayazma yolu üzerindekiler.